• kontakt@actionair.pl

Jak skonfigurować serwer proxy w 2022 r.

Jak skonfigurować serwer proxy w 2022 r.

Serwery proxy to pomocne narzędzie, które na wiele sposobów może ułatwić pracę w Internecie. Niezależnie od tego, czy jesteś właścicielem firmy, który szuka pomocnych danych do podejmowania decyzji, czy też próbujesz pokonać irytujące ograniczenia geograficzne, aby uzyskać dostęp do ulubionych treści, musisz znać odpowiednie rozwiązanie.

Jeśli masz problem z połączeniem się z zasobem internetowym lub przeglądaniem tej czy innej treści, najczęściej jest to spowodowane tym, że Twój adres IP nie znajduje się na białej liście. Może się to zdarzyć z wielu powodów. Na szczęście istnieje uniwersalne rozwiązanie - spróbuj skonfigurować serwer proxy, aby pozbyć się tego problemu.

Dlaczego warto używać serwera proxy

Serwery proxy działają jak tarcze między użytkownikiem a zasobem, do którego próbuje uzyskać dostęp, powodując, że pozorny adres IP użytkownika zmienia się w miarę odbierania i przekazywania żądań do sieci. Zwykle wystarcza to do pokonania wszelkich trudności, które pojawiają się podczas korzystania z IP. Na przykład można użyć serwera proxy w Wielkiej Brytanii aby oglądać filmy i reklamy, które są dostępne tylko dla odbiorców z Wielkiej Brytanii.

Jednak nie wszystkie serwery proxy są sobie równe i istnieje kilka czynników, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze serwera, który chcemy nabyć:

  • nie zalecamy wybierania bezpłatnych serwerów proxy niezależnie od celu i ustawień, ponieważ może to zagrozić bezpieczeństwu; reklamy oferujące bezpłatne serwery proxy często okazują się oszustwem;
  • Zwróć uwagę na lokalizacje, które mogą być potrzebne w przyszłości. Wybierz najlepszą opcję, na jaką możesz sobie pozwolić, ponieważ serwery proxy mają wiele zastosowań;
  • Wybierz taki typ adresów IP proxy, który najlepiej pasuje do Twojej sytuacji. Przeczytaj poniżej, aby dowiedzieć się więcej na ten temat.

Rodzaje serwerów proxy

Istnieje wiele atrybutów, które można dostrzec towarzysząc słowu "serwery proxy". Podczas gdy niektóre z nich mają więcej sensu niż inne, w zasadzie wystarczy znać różnicę między dwiema podstawowymi kategoriami, a mianowicie serwerami proxy dla centrów danych i serwerami proxy dla mieszkańców, aby podjąć świadomą decyzję podczas zakupów.

Serwery proxy dla centrów danych

Adresy proxy dla centrów danych to adresy generowane przez fizyczne centra danych, a więc związane z ich lokalizacją. Są one stosunkowo tanie i łatwe do kupienia, ale są również podejrzane w stosunku do systemów wykrywających scraperów używanych na wielu stronach internetowych, co oznacza, że nadal istnieje ryzyko znalezienia się na czarnej liście.

Serwery proxy dla rezydentów

Są to rzeczywiste adresy IP, z których każdy posiada własną lokalizację, co oznacza, że można korzystać z całego szeregu lokalizacji za pomocą pakietu. Nikt nie będzie w stanie stwierdzić, że korzystasz z proxy, jeśli wybierzesz tę opcję, więc jest to idealne rozwiązanie, jeśli jesteś zainteresowany poważnym gromadzeniem danych, na przykład poprzez skrobanie/crawling lub weryfikację reklam.

Skuteczne rozwiązywanie problemów z Internetem

Istnieje kilka firm, które oferują proxy na sprzedaż. Soax to jedno z miejsc, gdzie można wybierać spośród wielu opcji, w zależności od potrzeb. Serwery proxy nie wymagają żadnej konfiguracji i można ich używać od razu po zakupie. Do zestawu dołączone jest narzędzie testowe, dzięki któremu można się upewnić, że nie inwestuje się w niewłaściwą rzecz.

Dzięki niezawodnym serwerom proxy można w pełni korzystać z Internetu, bez względu na to, czy chodzi o zwiększenie anonimowości, czy rozwiązanie problemu z dostępem.

Udostępnij:

Zobacz