• kontakt@actionair.pl

Rola lad recepcyjnych we współczesnych biurach

Rola lad recepcyjnych we współczesnych biurach

Lady recepcyjne można spotkać dzisiaj w znacznie większej ilości miejsc publicznych i użytkowych, niż było to jeszcze do niedawna.

Ich nazwa wskazuje dokładnie, że są elementem wyposażenia wnętrz wszędzie tam, gdzie będzie dochodziło do powstawania recepcji, czyli do możliwości przyjęcia gościa lub petenta i po prostu tam, gdzie jest recepcja. Naturalnymi miejscami dla nich stają się wszelkiego rodzaju hotele, motele, biurowce i pensjonaty, a także na przykład szpitale, w których również mamy do czynienia z bezpośrednim kontaktem z petentem. Jeśli do jakiegoś miejsca przychodzą codziennie ludzie w różnych sprawach, dobrze jest, by mieli odpowiednie pomieszczenie, w którym zostaną przyjęci, a ich sprawa zostanie wtłoczona w odpowiednie tory i przyjęta właśnie przy ladzie recepcyjnej. (https://lobos.pl/meble/produkty/lady-recepcyjne/)

Lada recepcyjna jest sercem takiego pomieszczenia. Co ważne, jest to też mebel bardzo charakterystyczny i funkcjonalny, dzięki czemu samą swoją obecnością powoduje odpowiedni przepływ osób i jest miejscem, gdzie każdy udaje się po potrzebne mu informacje.

Cena lady recepcyjnej

Funkcje lady recepcyjnej

Pierwszą, bardzo praktyczną funkcją lady recepcyjnej jest oddzielanie pracownika danego biura czy hotelu od przybyłego petenta w sposób fizyczny i formalny. Warto podkreślić, że łączy się to z funkcją reprezentacyjną, ponieważ mebel jest zawsze dobrze wyeksponowany i znajduje się w istotnym miejscu. Żeby ta funkcja była odpowiednio zachowana, wszelkie lady recepcyjne muszą być miejscami zachowującymi najwyższe standardy odpowiedniego porządku. Nie może być na nich porozrzucanych dokumentów czy przyborów. Na pewno też nie ma prawa być na nich żadnego jedzenia. Bardzo ważne jest tutaj też zadbanie o odpowiednio elegancki wygląd, co jest bezpośrednio funkcją odpowiedniego dobrania lady recepcyjnej do danego pomieszczenia.

Wielkość lady recepcyjnej

Lada nie może być ani za mała, ani za duża, ale musi też pełnić rolę mebla biurowego, czyli posiadać odpowiednie powierzchnie robocze i schowki. Warto tutaj zastanowić się, czy wybrana lada recepcyjna będzie spełniała zadania normalnie przeznaczone dla biurka, jeśli będziemy oczekiwać pracy biurowej od osoby znajdującej się bezpośrednio przy niej. Niestety, lady recepcyjne są zazwyczaj dość sporym wydatkiem. Związane jest to z koniecznością pełnienia wszystkich wskazanych powyżej funkcji przy zachowaniu pełnej reprezentacyjności. Jest to element, w oparciu o który petent będzie najpewniej wyrabiał sobie swoje pierwsze wrażenie o firmie, więc nie można tutaj oszczędzać na jakości i funkcjonalności.

Udostępnij:

Zobacz