• kontakt@actionair.pl

Idealna recepcja - jak ją stworzyć?

Idealna recepcja - jak ją stworzyć?

Recepcja firmy to jej wizytówka

Właściwie urządzone pomieszczenie i odpowiednio zaaranżowana lada przekładają się na pierwszą ocenę firmy przez potencjalnego klienta – pozytywne wrażenie, to oczywiście dobra opinia i chęć do współpracy, negatywne wrażenie – wiadomo. Urządzając biuro musimy pamiętać, że recepcja to miejsce, w którym klient ma czuć, że przyjdzie mu współpracować z poważną, solidną firmą, to miejsce, gdzie klient powinien być traktowany z należytym szacunkiem. (https://lobos.pl/meble/produkty/lady-recepcyjne/)

Ktoś mógłby powiedzieć, a co szacunek ma do wystroju wnętrza? Okazuje się, że bardzo wiele.

Odpowiednie ustawienie mebli, kolorystyka wnętrza, oświetlenie – to wszystko przekłada się na to, czy w danym miejscu będzie się dobrze pracowało, a co za tym idzie – czy klienci będą odpowiednio traktowani. Dobrze zaaranżowana recepcja powinna robić wrażenie na przybywających klientach. Odpowiednio urządzone wnętrze, począwszy od rozmieszczenia mebli przez ich styl po dodatki, powinno być świadectwem profesjonalizmu, przyjaznego nastawienia do klienta, a także kompetencji osób prowadzących firmę.

Profesjonalna recepcja

Gdybyśmy natomiast zarzucili recepcję starymi, niepotrzebnymi w gabinecie meblami i dołożyli do tego kilka niepasujących dodatków, to moglibyśmy mieć pewność, że potencjalni klienci nie czuli by się komfortowo, co z kolei wpłynęłoby na tempo rozwoju przedsiębiorstwa. Wielu specjalistów od aranżacji wnętrz podkreśla wagę tzw. „pierwszego wrażenia” mówiąc, że jeśli ktoś odbierze źle naszą markę, nie będzie łatwo tego zmienić – innymi słowy, stracimy klienta.

Jak więc powinna wyglądać lada recepcyjna?

Przede wszystkim powinna dobrze komponować się z kolorem ścian, mebli i pozostałych dodatków, a także powinna być funkcjonalna – musimy pamiętać, że jest to miejsce pracy, a nie tylko „mebel ozdobny”. Lada powinna być skonstruowana w taki sposób, by łatwo można było segregować poszczególne dokumenty, a także, by dostęp do szafek, szuflad i sprzętu biurowego nie był utrudniony. Jeśli chodzi o styl lady, to musi on tworzyć spójną całość z pozostałą częścią wnętrza. Warto jednak dodać, że w ostatnich latach bardzo często spotyka się lady będące połączeniem drewna i szkła bądź drewna i betonu czy tworzywa sztucznego.

Udostępnij:

Zobacz